top of page

Nové nejlepší brunche v Praze

Updated: Oct 15, 2022... a co co ten brunch vlastně vůbec je?

Je to jídlo na které jdeme, pokud už je pozdě na snídani, ale brzo na oběd. To znamená, že dostáváme na výběr něco chutného mezi snídaní a častného oběda. Slovo brunch je složení slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd).


... a v kolik hodin je čas na brunch?

Ideálně mezi 10:00 a 11:59, někdy s alkoholickými nápoji (obvykle šampaňské nebo koktejl). Brunch vznikl v Anglii koncem 19. století a ve Spojených státech se stal populárním ve 30. letech 20. století.Víkendový brunchový talíř inspirovaný netradičně skandinávskou kuchyní je plný čerstvých domácích nebo farmářských surovin. Těšit se můžete na pořádnou porci vepřové šunky od kosti, uzeného lososa, masové paštiky, čerstvého sýra z farmy Krasolesí, jogurtu s naší domácí granolou, 2 pošírovaná vejce z rodinné farmy pana Kubáta, naší fermentovanou řepu s koprem, máslo a tmavý semínkový chléb, který si ve Spojce sami pečeme. Komu už se sbíhají sliny? Tak si udělejte rezervaci a přijďte o víkendu na brunch!
Víkendový brunch patří k tomu nejoblíbenějšímu z Mlýnce. Zažijete pulzující romantickou atmosféru s výhledem pro Karlův most, pod ruce se můžete dívat i kuchařům, díky otevřené kuchyni. Každý týden nabídku jídel obměňujeme dle sezónnosti surovin. Uvítáme vás sklenkou Prosecca a na stůl vám budeme postupně nosit 8 chodů (předkrm, hlavní jídla, dezerty) doprovázených neomezenou konzumací Prosecca, vína, piva nebo nealko nápojů. Brunch podáváme každý víkend od 11.30 – 15 h. Cena 1 290 Kč / osoba. Můžete jej také zakoupit a věnovat jako dárek v podobě voucheru.
Od srpna pořádají v karlínském KRO Bistro & Baru pravidelný nedělní brunch. Servírují jej po celý den, od 10 do 19 hodin. V nabídce nechybí brunchová klasika v podobě vajec Benedikt podávaných na croissantu z KRO Bakery s uzenou šunkou a nadýchanou holandskou omáčkou, dále sendvič KROque-Monsieur s pořádnou dávkou sýru, uzenou šunkou a zázvorovou hořčicí či pastrami sendvič a další dobroty. K brunchi neodmyslitelně patří drink, ve zdejším podání například Bellini, Bloody Mary, Peanut Butter Shake nebo jahodové lassí.
Kynuté lívance se na našem jídelním lístku objevují v různých variantách téměř od začátku působení Tvarohu. Momentální variace jistě patří mezi ty nejlepší, které jsme na jídelním lístku měli, kombinace křupavých ořechů a jemného roibosového sirupu je výborná.
Náše brunche se každou sobotu mění a většinou u nás nenarazíte na dvě stejná jídla po sobě. Brunche si zakládáme na našem vlastním pečivu a farmářských potravinách nebo máme od nepaměti podmáslové lívance se sezónním ovocem. Zákazníci co nemají zrovna chuť na vejce si u nás také najdou svoje. Dvě naše oblíbené snídaně jsou Vejce Florentýn v loupáku s bílým mákem, šťovíkem, pošírovanými vejci, holandskou omáčkou a špenátem, a Turecká vejce s chlebem Simit s nakládanými rajčaty, bylinkovým jogurtem a chilli olejem.
Jeden z oblíbených snídaňových pokrmu západu nemůžou byt nic jiného než lívance. V rámci našeho moderního konceptu, jsme se snažili vymyslet alternativu, která bude jak chutná, tak zdravější, nežli verze klasická. Přišli jsme tedy na variantu, která vyhoví jak lidem bez specifické diety, tak lidem s alternativními životními styly - Matcha lívance s vanilkovým pudingem, domácím oříškovým máslem a sezonním ovocem. Tato položka rychle obsadila oblíbené místo v rámci našich celodenních snídaních či víkendových brunchů! Přijďte i vy ochutnat naše odlehčenější, zdravější a chuťově dekadentní lívance!
Banánový chleba. Stálice, kterou u nás najdete po celý rok. Pouze v různých obměnách. Základem jsou ale dva plátky opečeného domácího banánového chlebu, arašídové máslo a čerstvé ovoce. Jen se zakousnout.
V Etapě si můžete svůj talíř s vejci sestavit sami. Dáte si vejce na hniličko nebo míchaná vejce inspirovaná chutí leča s pestem ze sušených rajčat a paprik s výrazným krémovým sýrem? K tomu salátek s ovocem a zeleninou. Vybrat si můžete náš celozrnný chleba s máslem a bylinkami, naši marmeládu s ovocem, máslem a květovým medem, jednou z našich pomazánek nebo s máslem a strouhaným sýrem z farmy Krasolesí.135 views