top of page

Dian

Updated: Aug 31, 2022

„Během posledního roku jsme měli dostatek volného času přemýšlet nad tím, jak vytvořit podnik, který bude bavit nás i hosty. "Jaký je příběh Vaší restaurace?


Restaurace Dian je třetím a nejmladším podnikem naší firmy. Otevřeli jsme po skončení druhé vlny covidu v létě 2021. Během posledního roku jsme měli dostatek volného času přemýšlet nad tím, jak vytvořit podnik, který bude bavit nás i hosty. Od té doby jsme se poměrně dobře zabydleli zde na Brumlovce a máme už širokou stálou klientelu.Představte nám svého šéfkuchaře!


Šéfkuchaři / spolumajiteli Khanhovi je 36 let, narodil se v Jilemnici a téměř celé mládí strávil v Čechách. Není vyučeným kuchařem, ale u plotny stál v podstatě od té doby, co na ní dosáhl. Ve Vietnamu pak v dospělosti absolvoval studium na institutu vaření a přiučoval se od místních tradiční vietnamská jídla. Vliv evropské kuchyně na jeho rukopisu vaření poznáte ale celkem rychle. Rád při vaření používá máslo a dá si záležet na poctivém demi-glace. Doma naopak nerad vaří komplikovaná jídla, rád si venku ugriluje maso nebo si na minutku připraví něco italského.Jaká kritéria jsou stěžejní pro výběr týmu?


Pro náš výběr je vždy nejdůležitější příjemné vystupování. To se totiž nedá naučit, odborné znalosti ano. Máme to štěstí, že v týmu máme lidi zapálené do práce. Proto školení a pravidelné vzděláváni v oboru všichni vítají.


Jaké suroviny jsou pro Vaši restauraci typické?


Myslíme si, že jako pro většinu asijských restaurací, to jsou bylinky- perila, koriandr, thajská bazalka, dále sójové klíčky, zázvor, galangal, česnek, chilli. A pak samozřejmě rybí omáčka. Většinu těchto specifických asijských surovin máme od dodavatele v Sapě. Maso odebíráme nejčastěji z českých farem - Štěpánovsko, Klouda apod. Trvanlivé či jiné základní suroviny odebíráme pak především z Makra. O nákup surovin se stará šéfkuchař a jeho zástupci.Jaká surovina ve Vaší restauraci nejvíce mizí?


Co se týká váhy, tak to bude asi hovězí maso. Používá se do vývarů, na základ demi-glace, restuje se na woku. Denně to bude do desítek kg. Používáme také hojně asijské bylinky, ale takto kvantitativně by se to nedalo porovnávat.


Jaké jídlo je nejprodávanější?


Určitě to je Bun Bo Nam Bo, oblíbená klasika, kterou podáme přes obědy. Průměr se pohybuje okolo 50 porcí denně. ¨Jaký je "signature dish" Vaší restaurace?


Hovězí Rendang. I když původem indonéský recept, marinujeme ho trochu odlišně od původní receptury a podáme ho s domácím milkbreadem a čerstvým lanýžem.Jaké jsou Vaše nejbližší plány?


Kupujeme nový grill na sekci a s tím přijde i rozšíření menu o grilovaná masa a ryby. Na podzim pak plánujeme například pop up akci v Brně.5 views