top of page

Oblíbené donutové bistro láká na netradiční chutě a poctivou ruční výrobu

Updated: Nov 8, 2022

Když se řekne donut, všem se vybaví sladký nadýchaný koblížek s bohatou polevou a posypem. Ale co například slaná variace v podobě BLT (Bacon lettuce tomato)? Nejen tuhle neotřelou kombinaci se slaninou, ale mnohé další, najdete v donutovém bistru La Donuteria ve Spálené ulici na Praze 1.


O jejich nabídce a začátcích jsme si povídali s jejich majiteli, Lukášem Jakubkem a Stanislavem Vidrzkem.
Jaký je váš příběh?

Původně jsme zamýšleli otevřít wine bar. Ovšem v průběhu covidové pandemie jsme tento podnikatelský záměr přehodnotili.

Obliba konceptu La Donuterie nás dovedla až do bodu otevření vlastní pobočky ve Spálené ulici na Praze 1. První měsíce pro nás nebyly jednoduché. Ovšem pevně si stojíme za našim produktem, který je naší hnací silou stejně jako vracející se zákazníci.


Představte nám svého šéfkuchaře!


V současnosti jsem jím já s kolegou, jakožto spolumajitelé podniku.


Jaká kritéria jsou stěžejní pro výběr obsluhy?


Dbáme na příjemný, komunikativní a usměvavý personál. Zákazníci se vracejí nejen za donuty, ale také za atmosférou, servisem a celkovým přístupem, který jsme jim schopni poskytnout.Jaké suroviny jsou pro Vaši restauraci typické?


Důraz klademe na kvalitní suroviny, které odebíráme jak z lokálních zdrojů, tak i ze zahraničí. Například náš donut mix a džemy pochází od českého výrobce. Čokoláda z Belgie a káva z italské pražírny Specialty Coffee.


Jaká surovina ve Vaší restauraci nejvíce mizí?


Náš speciální donut mix, kterého spotřebuje zhruba 5 až 10 kg denně.


Jaký donut je nejprodávanější?


Asi nejrychleji nám z vitríny mizí donuty s příchutí Karamelových lotusek, Oreo Blueberry, Kinder Bueno nebo Pistácie. Na oblibě získávají také slané variace, jako BLT nebo donut s vaječnou omeletou.


V čem spočívá tajemství nejlepšího donutu?


V kvalitních vstupních surovinách a poctivé ruční práci. Ve vláčném, nadýchaném základu a v neotřelé kombinaci chutí.Do jaké míry se zabýváte zdravým stravováním?


Nehrajeme si na to, že naše donuty jsou dietní záležitost. Je to dezert, který si čas od času může dovolit každý včetně veganů.


Jaké jsou Vaše nejbližší plány?


Mimo naše Weekly specials a love at first bite, které se nám mění na

týdenní / měsíční bázi, plánujeme zařadit i nové příchutě. Zatím ale více neprozradíme. :)
45 views