top of page

Grossetto

"Je pro nás důležité, aby polévka, těstoviny, předkrm prostě každé jídlo chutnalo ve všech našich restauracích stejně."


Jaký je příběh Vaší restaurace?


Naše první restaurace vznikla v roce 1996 v pražských Dejvicích. Podnik dodnes funguje a od té doby jsme pro vás otevřeli další čtyři restaurace, dva obchody s italskými delikatesami a školu vaření. Grosseto dnes tvoří 5 restaurací na Andělu, Brumlovce, Dejvicích, Průhonicích a Vinohradech.

Dva zakladatelé, Miloš a František, se v roce 1995 vydali do Toskánska a nedaleko města Grosseta objevili mistra pecaře Gianfranca Turbantiho. Ačkoli nikdy necestoval dál než pár kilometrů od domova, Miloš s Františkem ho přesvědčili, aby naložil cihly do svého nákladního auta a odjel s nimi do Prahy. Mistr Turbanti se svým synem postavili v Dejvicích na svou dobu unikátní italskou pec na dřevo. Proto má Grosseto dodnes jednu z nejlepších pizz v Praze a toskánské město dalo název celému podniku.


Představte nám svého šéfkuchaře!


Pavel Roubíček - Náš šéfkuchař a supervisor celé sítě Grosseto. Pavel je součástí rodiny Grosseto přes 24 let. Absolvoval stáže v restauraci La Subida a v dalších významných italských restauracích. Během svého působení v Grossetu se Pavel setkal s celou řadou předních italských kuchařů. Společeně s Marco Fattorelem a Fabio Testou připravovali pro naše restaurace projekt Giro d ́Italia - speciality typické pro jednotlivé oblasti Itálie. Pavel spolupracoval rovněž s tyrolským rodákem Herbertem Hinterem, odborníkem na tradiční kuchyni využívající lokální produkty, ověnčeným michelinskou hvězdou ve své Restaurant zur Rose. Svými zkušenostmi obohatil Pavla i Marco Spinelli - šéfkuchař slavného klubu Moritzino v lyžařském středisku Alto Badia.


Rostislav Růžanský (sous chef) - Rosťa rozšířil náš tým koncem roku 2018. V Grossetu se podílel zejména na tvorbě nových jídel, které máte možnost ochutnávat v rámci našich aktualit a speciálních nabídek. Od června 2020 má pod taktovkou provoz kuchyně v Grossetu Anděl. Ve své kulinářské kariéře Rosťa naposledy působil v italské restauraci CottoCrudo v hotelu Four Seasons jako sous-chef. Ve stejném hotelu v restauraci Allegro pracoval do roku 2012 po dobu čtyř let jako junior sous-chef pod vedením vyhlášeného šéfkuchaře Andrea Accordiho ověnčeného michelinskou hvězdou. Následně dělal šéfkuchaře v pražské restauraci SOHO. Má bohaté zkušenosti i ze zahraničí, kde působil ve Švýcarsku v italské restauraci Giardino Romano v Ženevě a dále v hotelu Four Seasons v Dublinu. Své vzdělání si doplnil na stáži v Německu ve Wirtschaft Academy School.

Robert Štrba (ŠÉF PIZZAŘ) - Svoji profesní kariéru pizzaře odstartoval v roce 1995, v pizzerii Kmotra a koncem roku 1996 nastupoval k nám do Grosseta, kde se vypracoval na pozici šéfpizzaře. Za svého působení v Grossetu absolvoval několik školení pod vedením přizvaného mistra z Itálie a to na výrobu těsta na pizzu i italského pečiva. V roce 2007 v celorepublikové soutěži Pizzafest vyhrál 1. místo v kategorii nejlepší Margherita a v kategorii pizza Fantasia se umístil na 2. místě. V roce 2008 se zúčastnil školení na neapolskou pizzu v Neapoli v pizzerii La Notizia pod vedením uznávaného pizzaře Enza Coccia, který založil společnost Pizza Consulting. V roce 2010 spolupracoval se Zdeňkem Pohlreichem v pořadu "Ano, šéfe" jako odborný poradce na výrobu pizzy a letos participoval v jeho pořadu "Superšéf - 24 hodin do pekla a zpět". S Romanem Vaňkem spolupracoval na kuchařce Klenoty klasické evropské kuchyně. Pod Robertovým vedením v roce 2014 pizzeria Grosseto získala ocenění nejlepší pizza v Praze. Pravidelně vede kurz Základy přípravy italské pizzy v naší škole vaření.


Jaká kritéria jsou stěžejní pro výběr obsluhy?


V současné době jsme vůbec rádi, asi jako každý v gastronomii, že se na inzerát někdo přihlásí a přijde k nám pracovat☺ je těžké mluvit o nějakých kritériích. Samozřejmě požadujeme příjemné vystupovaní a „lidský“ přístup, ne jen naučené fráze. A lásku ke gastru☺


Jaké suroviny jsou pro Vaši restauraci typické?


Pokud se budeme bavit o restauraci Průhonice tak např. na pizzu se spotřebuje cca 12kg mozzarelly a cca 13l tomatové omáčky. V kuchyni pak spotřebují cca 15l tomatové omáčky, 20l olivového oleje a 10 kg parmezánu.Jaké jídlo je nejprodávanější?


V každé z našich restaurací je skladba prodávaných jídel jiná. Pokud se budeme bavit o Průhonicích z pasty jsou to spaghetti mafiosi a pizza capriciosa. V Průhonicích se oproti jiným pobočkám prodá i mnoho mas a ryb.


Jaký je signature dish Vaší restaurace?


U nás je těžké vybrat jedno jídlo jsme pizzerie, takže se dá říci, že nás signature dish je pizza. Ale rozhodně to není naše nejprodávanější jídlo. U nás je to celkem vyrovnané prodáváme jak pizzu, pastu, saláty, masa..Hosté konzumují i hodně předkrmů.


Do jaké míry se zabýváte zdravým stravováním?


Hlavní prioritou je rozhodně kvalita použitých surovin. V restauraci na Brumlovce jsme dokonce zkoušeli zařadit pár jídel s uvedenými nutričními hodnotami, které byly vypočítány nutričním specialistou. Nad námi je velké fitness Balance club a tak jsme si říkali, že by to mohlo být pro cvičící zákazníky zajímavé. Opak byl pravdou, velké úspěchy to nesklidilo a jídla se neprodávala tak, jak jsme očekávali. Navíc v kuchyni měli další práci a starosti, takže jsem od toho upustili.Jaké jsou Vaše nejbližší plány?


Naše největší plány nejsou o nových jídlech i když ty zařazujeme pravidelně v měsíčních nabídkách a na tabulkách, ale v tuto chvíli je to hlavně dostatek stabilního personálu a udržení konzistence a kvality podávaných jídel. Je pro nás důležité, aby polévka, těstoviny, předkrm prostě každé jídlo chutnalo ve všech našich restauracích stejně.20 views